maniplasyon

Dijital medya ve medya düzenleme yazılımlarının yaygınlaşması multimedia dosyalarının üzerinde kötü amaçlı manipülasyon yapılmasının artışına yol açmıştır. Dijital resimler üzerinde en genel manipülasyon yöntemi, “kopyala/yapıştır” olarak bilinen resim üzerinde bir bölgenin kopyalanarak başka bir bölüme yerleştirilmesidir.

Devamını oku...

yuz karsilastima degerlendirme

Yüz tanıma teknolojisi görüntü kayıtlarından kimlik tespit ve doğrulama ihtiyacını karşılamak amacı ile ortaya çıkmıştır. Kimliklendirmeye yardımcı olarak kullanılmaya başlanan yüz tanıma teknolojisi izleme ve gözetleme sistemlerine entegre edilerek yaygın olarak uygulanmaktadır.

Devamını oku...

biyometrik guvenlik sistemleri

Biyometrik sistemler genel anlamıyla, bireyin biyometrik özellikleri sayesinde kişiyi temsil eden kodu oluşturan ve bu kodu önceden aynı prensiple elde edilmiş veri veya veriler arasında karşılaştırma yapan bir tanıma/onaylama veya sınıflandırma sistemi olarak tarif edilebilir.

Devamını oku...

dijital goruntu sahtecilik

Sahtecilik insanoğlu için yeni değil, çok eski bir sorundur. Geçmişte sanat ve edebiyat ile sınırlıydı ve kamuoyunu etkilemezdi. Son günlerde, güçlü görüntü işleme yazılımlarının kolay erişilebilirliği ve hızlı gelişimi ile görüntü işleme alanında çok bilgisi olmayan insanlar için bile görüntüler üzerinde oynamalar yapmak kolay hale gelmiştir.

Devamını oku...

  • Veri Kurtarma Yapılan Aygıtlar

hard-disk-kurtarma

  

flash-kurtarma

          

ss-veri-kurtarma

   

server-kurtarma

   

raid-kurtarma

   

dvr kayit

 

mobil

 
Hard Disk   USB Bellek   

SSD

 

Server

 

RAID

 

DVR-Kayıt Cihazı

   Mobil Cihaz