sqlite Forensic1

SQLite kullanımı basit, çok yer kaplamayan ve mobil cihazlarda rahatlıkta kullanılabilen açık kaynak kodlu ve sistem bağımsız bir veritabanı kütüphanesi ve motorudur. SQLite, onlarca programlama dili ile kullanılabilir. Az yer kaplaması ve istenilen hızda veri işlemleri yapabilmesi tercih sebepleri arasındadır.

Devamını oku...

Webmail 1

İnternet kullanan hemen herkesin web tabanlı bir e-posta hesabı bulunmaktadır. İnsanların çoğunun birden fazla e-postaya sahip olması nedeniyle adli bilişim uzmanları inceleme esnasında e-posta çözümlemesi ile karşılaşabilmektedir.

Devamını oku...

Google Account 1

Google, hizmetlerini kullanan herkes hakkında büyük miktarda veri toplamakta ve saklamaktadır. Kolluk birimleri tarafından yürütülen birçok soruşturmanın çözümünde bu verilere ulaşmaya ihtiyaç duyulmaktadır. Google'ın şüpheli hakkında bildiklerini öğrenmek adli bilişim uzmanları ve adli makamlar açısından son derece önemli bir konudur.

Devamını oku...

nuix baslik

Nuix siber olaylara müdahalede, adli soruşturmalarda, iç tehdit tespitinde, risk yönetiminde doğru, hızlı ve güvenilir sonuçlar elde edebilmek için dünyada önde gelen kuruluşlar tarafından tercih edilmektedir.

Devamını oku...

Drive eRazer 1

Eski bilgisayarınızı veya sabit disklerinizi satmadan ya da elden çıkarmadan önce kişisel veya iş bilgilerinin kurtarılamayacak şekilde silinmiş olduğundan emin olmak istersiniz. Bir dosyanın silinmesi veya sürücünün yeniden biçimlendirilmesi ile veriler tam olarak silinmiş olmamaktadır.

Devamını oku...

  • Veri Kurtarma Yapılan Aygıtlar

hard-disk-kurtarma

  

flash-kurtarma

          

ss-veri-kurtarma

   

server-kurtarma

   

raid-kurtarma

   

dvr kayit

 

mobil

 
Hard Disk   USB Bellek   

SSD

 

Server

 

RAID

 

DVR-Kayıt Cihazı

   Mobil Cihaz