prodevice 1

Verilerini kurtarılamayacak şekilde silmek isteyen kişi, kurum ve kuruluşlar genellikle güvenli veri işlemini çeşitli manuel yöntemler kullanarak yapmaktadır. Bu işlemin çok zaman alması yanında  veri silme işlemi sonucunda verilerin güvenli bir şekilde silinip silinemediği konusunda şüpheler  bulunmaktadır.

Elektronik olarak üzerinde veri bulunduran aygıtlardaki verileri silmek için çeşitli yöntemler bulunmaktadır. Bu verilerin silinme işlemi sonucunda aygıtın tekrar  kullanılıp kullanılmayacağı önemli bir husustur. Üzerinde veri barındıran aygıtların güvenli veri silme işleminden sonra tekrar kullanılması düşünülüyorsa aynı anda birden daha fazla veri silme işlemi yapan aygıtlar kullanılmalıdır. Ancak veri silme işlemi sonucunda aygıt tekrar kullanılmayacaksa ProDevice ASM120 iyi bir seçenek olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bünyesinde çok sayıda bilgisayar barındıran kurum ve kuruluşlarda yenileme politikaları gereği toplu olarak bilgisayar versiyon yükseltmesi veya kullanılan bilgisayarların disklerinde oluşan arızalar nedeniyle artık kullanılmayan ve üzerinde veri barındıran diskler çeşitli güvenlik sorunları oluşturmaktadır. Bu durum karşısında verilerin kalıcı olarak silinmesi için üzerinde oluşturduğu manyetik alan ile güvenli ve hızlı bir şekilde veri silme işlemi yapan cihazların kullanılması tercih edilen bir yöntemdir.

ProDevice ASM120 degausser cihazı manyetik bant ve sabit disk sürücülerindeki verilerin güvenli şekilde imha edilmesini sağlamaktadır. Cihaz verilerin güvenli ve etkili bir şekilde silinmesini sağlayan 11.000 Gauss’a kadar elektromanyetik alan üretir. Elektromanyetik alana maruz kalan veri depolama aygıtının üzerindeki manyetik alan tamamen kaldırılır. Artık aygıt bir daha kullanılamayacak hale gelir ve aygıt bilgisayar tarafından tanınmaz.

prodevice 3

ProDevice ASM120 kullanımı basittir. Cihazın çekmecesine veri depolama aygıtının konulması ve cihazın çalıştırılması ile bir dakikadan az bir sürede verilerin geri döndürülemez şekilde silinmesini sağlar. Cihazın üzerinde her yapılan işlemde sayaç çalışmaktadır. Bu sayede toplamda güvenli veri silme işlemi yapılan aygıt sayısı tespit edilebilmektedir.

Desteklediği manyetik veri depolama cihazlarından bazıları aşağıda listelenmiştir.

Sabit diskler; 2,5 inç ve 3,5 inç                         

Veri bantları; LTO1-LTO7, DLT, SDLT, DDS, DAT, AIT, Travan, MLR, SLR, QIC, 3480/3490, 3490E, 3590, 3590E, 3592, 9840, 9940, T10K, SD-3, VXA

Ses ve video kasetleri,

Disket, ZIP ve RDX diskler.

Cihaza TCP/IP bağlantısı bulunmaktadır. Dünyanın herhangi bir yerinden özel yazılımı ile cihazı işletmek, izlemek ve yönetmek mümkündür.

 prodevice 4

Teknik Özellikler         :

Boyutları                      : 200 mm x 465 mm x 325 mm

Manyetik Alan             : 11.000 Gauss (1.1 T)

Veri Silme Döngüsü   : 30 sn / Medya

Güç Kaynağı               : 115V, 230V / 50Hz, 60Hz

LCD Ekran                   : Var

TCP/IP Arayüzü

(Yazılım ile İletişim)    : Var

Ağırlık                         : 30 Kg

 

BigData Forensic verilerinizin güvenli bir şekilde silinmesi için çözümler sunmaktadır. Ayrıntılı bilgi için lütfen iletişime geçiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Veri Kurtarma Yapılan Aygıtlar

hard-disk-kurtarma

  

flash-kurtarma

          

ss-veri-kurtarma

   

server-kurtarma

   

raid-kurtarma

   

dvr kayit

 

mobil

 
Hard Disk   USB Bellek   

SSD

 

Server

 

RAID

 

DVR-Kayıt Cihazı

   Mobil Cihaz