Telefon Hafizasi Sil

Telefonu sattıktan sonra içindeki kişisel dosyalarınızın istenmeyen ellere geçmesi herkesi endişelendiren bir olasılıktır. Gazete ve televizyon haberlerine de konu olan bu tür hikayeler son zamanlarda oldukça arttı. Dolayısıyla endişenmekte haklısınız. E-maillerinizin okunması, rehberinizin ele geçirilmesi, whatsapp mesajlarının fotoğraf ve videolarının kopyalanması sizi birçok istenmeyen durumla karşı karşıya bırakabilir.

Devamını oku...

ransomware gelecegi

CryptoLocker, fidye isteyen virüs kategorisinde (ransomware) bir zararlı yazılımdır. CryptoLocker'ın hâlihazırda 20 den fazla farklı çeşidi olduğu bilinmektedir. Türkiye'de son dönemlerde genellikle e-fatura içeren sahte e-postalar yoluyla yayılmaktadır.

Devamını oku...

bulut bilisim

Bulut şekli bugüne kadar şematik çizimlerde interneti tanımlamak için kullanılmış ve onun belirli bir şekle sahip olmadığını tasvir etmiştir. Günümüzde ise artık bulut; bilgisayara ait tüm işlevlerin (bilgisayar sabit diskleri, sunucular, yazılımlar vb.) kendi bilgisayarımızda değil de sanal ortamda bulunması ve bunların internet ağı aracılığıyla istenilen yer ve zamanda kullanılmasını anlatmaktadır.

Devamını oku...

bigdata kullanim alanlari

Büyük veri, geleneksel veri işleme araçları ile analizi yapılamayan ve yönetilemeyecek kadar büyük miktardaki veri setleri olarak tarif edilmektedir. Büyük veri platformuna olan ilginin her geçen gün artmasında çok önemli etkenler vardır.

Devamını oku...

ransomware gelecegi

Son iki yılda kurumların ve kişilerin kâbusu haline gelen CryptoLocker zararlısı ilk olarak 2013 yılının Eylül ayında karşımıza çıktı. CryptoLocker, fidye kategorisinde yer alan tehlikeli bir (ransomware) truva atı türüdür.

Devamını oku...

  • Veri Kurtarma Yapılan Aygıtlar

hard-disk-kurtarma

  

flash-kurtarma

          

ss-veri-kurtarma

   

server-kurtarma

   

raid-kurtarma

   

dvr kayit

 

mobil

 
Hard Disk   USB Bellek   

SSD

 

Server

 

RAID

 

DVR-Kayıt Cihazı

   Mobil Cihaz